1. Pagalba. Prieš registruojantis

Registracija 

Prieš registruodamiesi Šeimos Banke padarykite nedidelius namų darbus:

 1. Pasirūpinkite kad visi Jūsų vaikai turėtų ‘gyvus’ el.pašto adresus. Jie bus reikalingi unikaliam ir saugiam prisijungimui sukurti.
 2. Apsispręskite kokį savaitinį ‘atlyginimą’ mokėsite kiekvienam savo vaikui.
  1. Paskaičiuokite kiek pinigų skiriate vaikui kiekvieną savaitę:
   1. vaikui duodate kišenpinigių į mokyklą;
   2. kiek per savaitę esate iškaulyjama(s) įvairiems saldainiams, gėrimams, ledams, etc.;
   3. susumuokite vidutines savaitines išlaidas kiekvienai atžalai.
  2. Paskaičiuokite kiek per pastarąjį pusmetį ar mokslo metus padarėte neracionalių pirkinių išprašyti vaikų:
   1. prisiminkite visus pirkinius kur turėjote savo supratimą “pakanka”, bet buvote priversti mokėti brangiau už Jūsų akimis nevertus dalykus: firmos vardą, blizgučius, piešinukus, etc.;
   2. prisiminkite ką buvote išprašyti nupirkti, bet paskui to pirkinio beveik akyse nematėte nes vaiko buvo užmirštas vos ne sekančią dieną.
 3. Apsispręskite kokias palūkanas (paprastas ar sudėtines) ir kokio dydžio mokėsite savo vaikui.
  1. palūkanų tipai:
   1. paprastosios palūkanos skaičiuojamos už laikotarpį nuo sąskaitos likučio laikotarpio pradžiai. Pvz 10% paprastų palūkanų nuo 1000 litų per metus bus 100 litų;
   2. sudėtinės palūkanos skaičiuojamos už kiekvieną laikotarpio dieną nuo praeitos dienos likučio kartu su tos dienos palūkanomis. Pvz 10% sudėtinių palūkanų nuo 1000 litų per metus bus 105,16 litų;
   3. kaip matote skirtumas nėra labai didelis, bet vaiko atžvilgiu yra geriau naudoti sudėtines palūkanas, nes jam imponuoja kad pinigai auga greičiau, ir kad vakarykštės palūkanos jau šiandien gimdo naujas.
  2. palūkanų dydis

Palūkanų dydį esate laisvi nustatyti kokį tik norite. Tačiau atminkite keletą dalykų:

   1. Pačioje pradžioje labai svarbu, kad palūkanų dydis ir savaitinis atlyginimas būtų subalansuoti taip, kad jau sekančią dieną vaikui priaugtų bent centas palūkanų.
   2. Vaikams nepatiks jei jau po mėnesio pradėsite kalbėti apie palūkanų mažinimą, todėl iškart parinkite tokį jų dydį, kad galėtumėte jų nekeist metus laiko.
   3. Pvz, jei savaitinį atlyginimą nustatėte 20 Lt dydžio, tai palūkanos turi būti minimum 20%. Tuomet per dieną sąskaita pasipildys 1,1 cento.
   4. Mano vaikai kas savaitę gauna po 40 litų su 25% metinių palūkanų. Realiai vaikai išleidžia apie pusę biudžeto ir per metus sutaupo 20×52=1040 Lt. Tai per pirmus metus sumokėta apie 130 litų palūkanų. Šita kaina man priimtina nes vietoje 86×52=4472 mano vaikai išleido tik ~1040 litų ir sutaupė ~3432 litus iš kurių žinoma 1040+130=1170 yra laisvi panaudoti tam ką ir taip būtų išprašę.
 1. Dabar, kai žinote kiek savaitinių kišenpinigių galite skirti savo atžaloms, ir kiek metinių palūkanų galite jiems mokėti už tai kad dalis šių kišenpinigių liks Jūsų kišenėje…

… registruokitės Šeimos Banke.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pamatyti užduotį, turite aktyvuoti Javascript