Mokymai

Vaikų finansinio sąmoningumo ugdymas

Visi tėvai siekia savo vaikams kuo sėkmingesnės ateities. Stengiamės juos paruošti gyvenimui, išmokyti naudingų tiesų, reikalingų dalykų, suformuoti efektyvius įgūdžius. Mes norime, kad jie rastų savo vietą po saule, savo pašaukimą, įgytų specialybę leisiančią įsitvirtinti gyvenime. Mes nuoširdžiai tikimės, kad jų specialybė leis jiems gauti geras pajamas.

Tačiau uždirbti pinigus tai dar nėra finansinė sėkmė. Finansinės sėkmės pagrindas – mokėjimas elgtis su pinigais. Gyvenime apstu pavyzdžių, kai žmonės stokodami finansinių įgūdžių iššvaisto didžiulius pinigus ir lieka ‘basi’. 2009 metais Lietuvos rytas aprašė vieno lietuvio iš Čikagos laimėjusio loterijoje milijonus atvejį. Tuo metu, praėjus daugiau kaip metams po laimėjimo žmogus buvo pasirengęs daug ką atiduoti, kad tik galėtų atsukti laiką atgal iki laimėjimo. Deja, tokia yra niūri loterijų realybė. Didesnioji dalis ‘laimingųjų milijonierių’ jau po metų būna didesni vargšai nei iki laimėjimo.

Kai kurie Jūsų paprieštaraus, kad loterijų pavyzdys turi mažai ką bendro su Jūsų situacija. Tačiau svarbu suprasti, kad kalba ne apie sėkmę, bet apie gebėjimą arba negebėjimą tvarkytis su pinigais.
Garsusis dainininkas, amžiną atilsį, Maiklas Džeksonas uždirbdavo milijonus, bet ir gyveno nuolatinėse milijoninėse skolose. Ir jo atvejis ne vienetinis. Daugybė žmonių, net ir uždirbdami didelius pinigus, faktiškai yra skurdesni už šimtus ir tūkstančius kartų mažesnes pajamas turinčius, tačiau savo finansus tvarkančius žmones. Spindinti didelė prabanga dažnai slepia dar didesnes skolas.

Kaip parodė paskutinė ekonominė krizė, milijonai žmonių įpratę gyventi išleisdami daugiau nei uždirba. Apsaugokime savo vaikus nuo panašios lemties. Išmokykime juos tvarkytis su nuosavu biudžetu. Pinigas – geras tarnas, bet prastas šeimininkas. Jei nevaldai savo finansų, tai tavo finansai valdo Tavo gyvenimą.

Deja, Lietuvoje nei vidurinėse, nei aukštosiose mokyklose nemoko asmeninių finansų pagrindų, nors jau vidurinėje mokykloje stengiasi supažindinti su makroekonomikos dėsniais. Akivaizdu, kad savo vaikų finansiniu lavinimu tenka rūpintis patiems tėvams, kurie dažniausiai patys stokoja šių žinių bei įgūdžių.

Mes siūlome nebesislapstyt nuo šios problemos, neužmerkt akių. Kviečiame Jus stverti šį iššūkį už ragų ir pradėti naują etapą savo gyvenime. Ateikite į dviejų dienų seminarą ir pasirūpinkite savo vaikų ateitimi jau dabar.

Seminare Jūs sužinosite kas gadina Jūsų ir Jūsų šeimos gyvenimą kiekvieną dieną ir kaip tai pakeisti. Pakeisite savo požiūrį į daugumą problemų ir jų atsikratysite nesvarbu ar jos asmeninės, profesinės-darbinės, ar kokios bebūtų. Jums privalu mokėti spręsti savo problemas lengvai ir sklandžiai, nes Jūsų vaikai mokosi tai daryti iš Jūsų.

Jūs sužinosite kaip veikia motyvaciniai mechanizmai ir kaip juos panaudoti savo vaikų labui, nes žmogus gyvenime pasiekia tik tiek, kiek trokšta. Deja šiuolaikiniai vaikai arba nežino ko nori, arba jų norai apsiriboja tuo, ką galima nusipirkti už vieną kitą šimtą litų. Svajonės kainuoja kelis ar keliolika tūkstančių litų. Neverta net kalbėt kad tai akligatvis. Kaip svajoti ir kaip norėti, kaip to mokyti ir siekti? Tam irgi skirsime daug seminaro laiko.

Tačiau Jums neverta gaišti savo laiko ir pinigų jei iš seminaro tikitės paruoštų receptų kurie viską padarys už Jus. Receptų bus, tačiau pagal juos gaminti reikės vistiek patiems. Jums patiems teks atsirinkti kas konkrečiai tinka Jums, Jūsų situacijai. Mes užtikriname, kad receptai veikia, kad išmokysime jais tinkamai naudotis, kad jų bus pakankamai. Mūsų tikslas užvesti Jus ant tinkamo kelio, ir duoti tinkamas instrukcijas. O kelią nueiti ir kliūtis įveikti teks patiems. Bet tai smagus kelias, ir jo tikslas tikrai VERTAS pastangų.

Seminaras skirtas tėvams kurie ketinai rimtai užsiimti finansiniu savo vaikų ugdymu, išmokyti elgtis su pinigais, suformuoti taupymo ir racionalaus leidimo įgūdžius. Pradinis pasirengimas nėra būtinas.

PASTABA. Šis seminaras daugiau skirtas tėvams ir yra daugiau apie pačius tėvus nei apie jų vaikus. Jūsų vaikams reikalingas finansinis mokytojas. O finansų geriau nepatikėti svetimiems žmonėms. Kol kas.

Seminaro temos:

Ką daryti jei “trūksta pinigų”.

Daugumos mūsų gyvenimuose kyla įvairių problemų trukdančių judėti į priekį, siekti aukštesnių tikslų, didesnės gerovės. Jei užsibrėžėme judėti į priekį, tuomet šios problemos mūsų priešas Nr.1. O priešą, kaip sako karo strategai, reikia pažinoti labai gerai, geriau nei draugus.

Problemų utilizavimas

Savo problemų žinojimas tai dar tik pusė darbo. Ką su jomis daryti ir kaip jas likviduoti. Daugumą problemų (jei pasiseks ir visas) mes likviduosime dar seminaro metu. Su likusiomis lengvai susitvarkysite savarankiškai

Pozityvus mąstymas

Dabar, kai iš principo nebeliko mus stabdančių problemų mums reikalinga nauja mąstymo strategija – pozityvus mąstymas. Ypatingą dėmesį skirsime pozityvaus mąstymo vaidmeniui šeimos santykiuose.

Motyvacija

Vaikų nenoras arba savo norų nežinojimas (kita nenoro forma 🙂 ) viena skaudžiausių temų daugeliui tėvų. Deja, mes dažnai ir patys nesuprantame kaip veikia norai ir kuo skiriasi noriu nuo norėčiau, gerai būtų ir kt. Kaip nustoti eikvoti pinigus ir laiką įvairiems noriukams.

Tikslai: tikslų formulavimas, užduočių planavimas.

Jei noras nevirsta tikslu ir užduotimis, vadinasi tai nebuvo noras. Kaip savo norus paversti ‘verslo planu’. Kaip susigaudyti tiksluose – tėvų tikslai, šeimos tikslai, vaiko tikslai.

Pinigai – tik instrumentas.

Finansinė tėvų kompetencija: aktyvai/pasyvai, taupymas, investavimas, verslumas, pajamų diversifikavimas, kt. Koks pavyzdys esate ar būsite savo vaikams ? Kaip pratinti vaikus prie pinigų.

Skatinimas, bausmės: su nauda vaikui ir santykiams šeimoje. Šeimos bankas.

Visi gerai žinom saldainio ir botago principą. Ne tik žinome, bet ir plačiai naudojame. Kaip jį naudoti maksimaliai efektyviai? Kaip jį pritaikyti efektyviam vaiko ugdymui, motyvacijos palaikymui, tobulėjimo skatinimui. Finansinės bausmės ir paskatos. Šeimos bankas kaip ugdymo instrumentas.

2 komentarai

 1. Donatas sakė:

  Sveiki.
  Kiek kainuoja seminaras ir kiek jis trunka.
  Ačiū

  • adminas sakė:

   Sveiki Donatai.

   Visų pirma atsiprašau už tai pužtrukusį atsakymą. Jis pasimetė dėl netikėtai didelio srauto brukalo kuriam nebuvau tinkamai pasirengęs.
   Seminaro kaina vienam asmeniui 200 Lt, porai – 300Lt. Seminaro trukmė – 8 akademinės valandos. Tai viena pilna diena arba du vakarai darbo dienomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pamatyti užduotį, turite aktyvuoti Javascript